- Spis treści
- 1 Dobór mebli do mieszkania — połączenie designu z użytecznością
- 2 Meble do salonu. Funkcjonalne wyposażenie salonu — na co zwrócić uwagę?
- 3 Meble do sypialni. Sypialnia dostosowana do naszych potrzeb
- 4 Meble do pokoju dziecięcego. Jak urządzić pokój dziecięcy?
- 5 Meble do łazienki. Praktyczna i łatwa w obsłudze łazienka
- 6 Meble do przedpokoju. Co powinno znaleźć się w przedpokoju?
- 7 Meble do kuchni. Funkcjonalna kuchnia — z czego się składa?
Dobór mebli do mieszkania — połączenie designu z użytecznością
Zaprojektowanie domu, który jest funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu, wiąże się z zastosowaniem rozwiązań, skupiających się na wykorzystywaniu technologii i designu. Warto zadbać o maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Ze względu na niewielki metraż mieszkań, każdy odzyskany metr przestrzeni, może znacząco zwiększyć komfort życia. Dzieje się tak jednak pod warunkiem, że zadbamy o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Bez pojemnych szaf i schowków, codzienne utrzymanie porządku bywa trudne. Na mieszkanie powinniśmy patrzeć całościowo, tak, by osiągnąć zadowalający efekt przemyślanego umeblowania.
Meble do salonu. Funkcjonalne wyposażenie salonu — na co zwrócić uwagę?
Salon jest miejscem, w którym spędzamy największą ilość czasu w ciągu dnia. Jest nie tylko pokojem przeznaczonym do wspólnego relaksu z rodziną. Ze względu na charakterystyczną budowę polskich mieszkań, pełni rolę pewnego rodzaju centrum całego domu. To w nim odbywają się spotkania i rodzinne uroczystości, w nim najczęściej także spożywamy wspólne posiłki i oddajemy się relaksującym aktywnościom. Z tego powodu najważniejszymi elementami salonu jest wygodna sofa, odpowiednich rozmiarów stół z krzesłami oraz mniejsze umeblowanie takie jak stolik kawowy, komoda oraz dodatkowe regały, na przykład na książki. Szafka pod telewizor jest kolejnym elementem wyposażenia, który znajduje swoje zastosowanie w pokoju dziennym. W nowoczesnych mieszkaniach coraz częściej dominuje styl minimalistyczny, który pomoże nam w utrzymaniu czystości, a pomieszczenie nie będzie tworzyło przytłaczającej aury.
Meble do sypialni. Sypialnia dostosowana do naszych potrzeb
Pokój ten jest szczególnym miejscem, które służy przede wszystkim, do codziennego odpoczynku — nie tylko w trakcie snu, ale także w momentach, gdy szukamy ciszy i relaksu. Z tego powodu nadrzędnym elementem wyposażenia jest łóżko. Aby jednak miało ono szansę dobrze pełnić swoją funkcję, konieczny jest wybór wygodnego, twardego i zdrowego materaca, który zwiększy wygodę zasypiania. W zależności od miejsca, jakim dysponujemy, sypialnia nierzadko łączy się z niewielką garderobą, która pełni ważną funkcję — miejsca przechowywania ubrań. W tym celu możemy wykorzystać także łóżko, wybierając podwyższony model z szufladami bądź szafkami pod materacem. Szafka nocna przy jednym bądź obu bokach łóżka nie tylko pełni rolę estetycznego dodatku, ale umożliwia także odkładanie książek, kubka herbaty czy ulubionej książki. Niewielki wygodny fotel i stolik będą także mile widzianym dodatkiem w każdej sypialni — sprawią, że pomieszczenie to nie będzie jedynie miejscem przeznaczonym do spania, ale miejscem wyciszenia i relaksu przy książce czy serialu. Jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca do przechowywania, rozważ też wstawienie stylowego dodatku, jakim jest komoda.
Meble do pokoju dziecięcego. Jak urządzić pokój dziecięcy?
Pokoje dziecięce warto planować i urządzać tak, by pełniły funkcję bezpiecznej przestrzeni dla naszych pociech. Posiadanie nawet niewielkiej przestrzeni do własnej dyspozycji jest bowiem niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci. Oprócz wygodnego łóżka, w pokoju dziecięcym powinno znaleźć się także biurko i regulowane krzesło oraz szafki i komody. Aby zaoszczędzić miejsce, nierzadko zaleca się wybór łóżek rozkładanych bądź umieszczenie łóżka piętrowego na konstrukcji ponad biurkiem. Ze względu na dużą ilość zabawek, książek i elementów wykorzystywanych do nauki, regały okazują się nieocenionym rozwiązaniem, ułatwiającym przechowywanie poszczególnych przedmiotów.
Przeczytaj artykuł o wyborze mebli w pokoju dziecięcym!
Meble do łazienki. Praktyczna i łatwa w obsłudze łazienka
Wyposażenie standardowej łazienki to przede wszystkim wanna lub prysznic, toaleta, umywalka, oraz pralka i suszarka. Jest to jednak pomieszczenie, które wymaga także przechowywania niewielkich przedmiotów potrzebnych do pielęgnacji, zatem wiszące szafki lub dopasowane regały są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Nierzadko możemy spotkać rozwiązania, takie jak szafki pod umywalką bądź zabudowane półki nad toaletą, które pozwalają na sprytne wykorzystanie każdego skrawka przestrzeni, nie zmniejszając tym samym powierzchni użytkowej łazienki. Konieczne jest także duże lustro, które poza praktycznymi funkcjami, może też pełnić rolę pięknej ozdoby.
Sprawdź szafki do łazienki oferowane przez Regalik!
Meble do przedpokoju. Co powinno znaleźć się w przedpokoju?
Choć przedpokój wydaje się mało istotną częścią domu — ze względu na stosunkowo krótki czas przebywania w tym miejscu — to jednak stosując kilka nowoczesnych rozwiązań, jesteśmy w stanie ułatwić sobie nie tylko utrzymanie w nim porządku, ale także codzienne ubieranie się. Szczególnie w okresie zimowym, dużym problemem może okazać się utrzymanie porządku w kolekcji butów i dużej ilość ubrań wierzchnich. Przesuwna szafa, półki na buty są więc niemal koniecznym wyposażeniem funkcjonalnego przedpokoju. Ciekawą opcją jest także zastosowanie zabudowanego siedziska połączonego z szafką na buty, które umożliwi siadanie w trakcie przebierania się.
Meble do kuchni. Funkcjonalna kuchnia — z czego się składa?
Jednym z najważniejszych pomieszczeń każdego mieszkania jest kuchnia, która nie tylko pełni rolę miejsca przygotowywania i spożywania posiłków. Konieczna jest obecność mebli umożliwiających przechowywanie żywności, sprzętu AGD czy ceramiki. Ważne, żeby zadbać umiejętne umieszczenie elementów kuchni, które będą wygodne w użytkowaniu. W mniejszych kuchniach zabudowanych w salonie coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są także hokery, czyli stołki pozwalające na oszczędność miejsca przy jednoczesnej możliwości wykorzystania ich do blatu zastępującego stoliki.